sabato, Dicembre 10th, 2016
Întreabă-mă de ce nu votez
![](http://www.blog2fete.com/wp-content/uploads/2016/12/nu-votez1-340x175.jpg)
M-a sunat sora mea, dis-de-dimineață, și avea chef de făcut politică, în ajunul alegerilor din țară. Eu nu prea aveam, recunosc, prinsă cu agitația din Italia, care s-a trezit, iar, fără guvern, cufundată într-o criză politică gravă, într-un moment extrem de delicat pentru Europa. Am încercat eu să-i explic că, aici, există riscul alegerilor anticipate, al victoriei extremiștilor, care vor să scoată Italia din Uniunea Europeană și să-i scoată din țară, cu picioare în fund, pe toți emigranții. A rămas surprinsă și dezamăgită atunci când i-am spus că nu votez.Read More